Kim jesteśmy

Kapitan Tadeusz Prokop

Jesteśmy firmą rodzinną, która działa na rynku usług turystycznych od prawie 20 lat. Nasza determinacja do działania, entuzjazm i pasja pozwoliły nam utrzymać się i rozwijać w tym konkurencyjnym sektorze. Zaufało nam wiele firm, szkół i biur turystycznych, za co jesteśmy serdecznie wdzięczni. Cenimy sobię każdego pasażera, nie ma nic bardziej satysfakcjunojącego niż twarze tych samych pasażerów wsiadających na pokład statku rok po roku i wspominających szczególne chwile spędzone na statku z rodziną lub znajomymi.

Wkładamy serce w to co robimy, bo kochamy Sandomierz i wiślane krajobrazy. Pasjonujemy się otaczającą przyrodą i cieszą nas każde nowe nabytki fauny pojawiające się nad rzeką. Zapraszamy Państwa do Sandomierza, zapraszamy na statek Maria lub Bena. Mamy nadzieję, że nasze rejsy sprawią Państu wiele przyjemności.

Historia Firmy

1995 -

Zakup statku, którego remont w Sandomierskiej stoczni trwa ponad rok. Nasze wysiłki zostają wynagrodzone, kiedy to nasz pierwszy statek otrzymuje świadectwo zdolności żeglugowej i możemy po raz pierwszy wypłynąć z portu

1996 -

Firma rozpoczyna działalność usługową na nadbrzeżu im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu

2000 -

Nasza firma rozrasta się - zakupiliśmy niewielki statek, który po roku ciągłych remontów otrzymał certyfikat żeglugi i dołączył do naszej oferty

2006 -

Statek "Maria" dołącza do naszej floty w zamian za nasz pierwszy nabytek, który zmienia właściciela i zostaje przetransportowany nad jezioro Solińskie

2010 -

Rozpoczynamy remont statku "Syrenka", który pomieści na pokładzie ok. 160 osób.Będzie jednym z największych statków w Żegludze Śródlądowej.

2015 -

Prace remontowe trające niemal 5 lat nad "Syrenką" zostały ukończone i Syrenka staje się częscią panoramy miasta!

Kapitan Prokop

Od najmłodszych lat fascynował mnie kontakt z wodą ale prawdziwą przygodę na wodzie rozpocząłem od wstąpienia do Międzyszkolnego Ośrodka Wodnego w Sandomierzu w 1967 roku. Od tamtego czasu angażowałem się we wszystkie sportowe wydarzenia związane z żeglarstwem i kajakarstwem.

Zawodowo związałem się z Wisłą początkiem lat dziewięćdziesiątych, kiedy to zgodziłem się wyprowadzić firmę zajmującą się wydobyciem kruszywa z dna Wisły z upadłości. Podbudowany sukcesem postanowiłem sprawdzić się zakładając własną firmę żeglugową w 1996 roku, która funkcjonuje do dziś.